Türkiye’nin En Çok Tıklanan Web Siteleri

Türkiye’de en fazla tıklanan 10 web sitesi listesini görmek ister miydiniz? EnnList.com sizler için Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitelerini sıraladı…

Alexa sıralamasında yer alan internet siteleri verilerine geçmeden önce Alexa nedir kısa bir bilgi verelim.

Alexa, ABD merkezli hizmet sağlayan Amazon şirketine ait bir web değerlendirme ve SEO araçları platformudur. İnternette mevcut olan bütün siteleri bazı takım kriterler ölçütünce değerlendirir ve bir sıralamaya koyar.Dünyanın her yerinde herhangi bir web sitesi için bilgi alınmak istendiğinde bakılan ilk platform olarak tercih edilmekte olup alanında otoritedir.

Artık isterseniz en çok ziyaret edilen web siteleri listemize geçelim. Bu web siteleri için Türkiye’nin en iyi web siteleri desekte yanlış birşey söylemiş olmayız.

Türkiye’deki En İyi İnternet Siteleri

1–Ensonhaber.com

Türkiye’nin en çok takip edilen haber sitelerinin ilk sırasında gelen ensonhaber.com , en çok ziyaret edilen, en çok tıklanan web siteleri arasında listede 1.sırada…

2 –Sahibinden.com

 Türkiye’nin en büyük alışveriş ve pazar (marketplace) sitelerinden olan sahibinden.com Türkiye’de en çok tıklanan 2. web sitesi konumundadır.

3 – Hurriyet.com.tr

Son dakika haberleri ile olsun, Yurtta ve Dünya’daki son gelişmeler ile olsun, spor, finans, gezi gibi her türlü kaliteli içeriği barındıran dev bir internet sitesidir. Aylık olarak 150 milyondan fazla web trafiği ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 3. web sitesi durumundadır.

4 – Memurlar.net

Memurlara dair haberler, KPSS ve diğer sınav zamanları, tamamlanan sınavların sonuçları ve memurların işini kolaylaştıracak mevzuatlar hakkında belge ve bilgi barındıran memurlar.net Türkiye’nin en çok tıklanan 4.web sitesidir.

5 – N11.com

Çok farklı kategorilerde ürün bulabileceğiniz, beraberinde ürün satabileceğiniz bir e-ticaret platformudur.

6 – Kizlarsoruyor.com

Kadınlara yönelik bir soru cevap platformudur. Amerika’da mevcut GirlsAskGuys.com isimli web sitesinin Türkçe versiyonudur. Türkçe olan versiyon, ziyaret istatistikleri açısından ABD’deki orijinalini çoktan sollamıştır.

7 – Milliyet.com.tr

Spor, Yaşam, Finans, Politika ve son dakika gelişmelerine erişebileceğiniz bir haber sitesidir. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 7. web sitesi durumundadır.

8 – Hepsiburada.com

Elektronik aletlerden, bahçe mobilyalarına çok geniş bir kategoride alışveriş imkanı sunan en büyük e-ticaret sitelerindendir.

9 – Eksisozluk.com

1999 ‘da Sedat Kapanoğlu tarafından yayın hayatına başlamış ve sözlük kavramına yeni bir boyut kazandırmış web sitesidir. Yazarlar (kullanıcılar) tarafından yazılan bilgiler ve deneyimlerle Türkiye’nin en etraflı bilgi sitelerinden biridir. Wikipedia tarzında ansiklopedik bilgiden çok, kişisel deneyimler ve fikirler bulundurur.

10 – Yenisafak.com

Yeni Şafak Türkiye’nin en çok ziyaret edilen haber sitelerinden bir diğeridir.

Bir Cevap Yazın