İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Ücretsiz Uygulama

Teknolojiyi kullanarak yabancı bir dil öğrenmek her gün biraz daha kolaylaşıyor. Buna en güzel örnek ise mobil uygulamalar ve akıllı telefonlar gösterilebilir. Android ve İos marketlerinden en fazla yabancı dil öğreten uygulamalar indiriliyor. Sizin için en popüler dil öğrenme programlarını listeledik.

Bir dil okuluna gitmenize ya da yurt dışında para harcayarak eğitim almadan yeni bir dili öğrenmenize yarayacak en iyi 5 yabancı dil öğrenme uygulamasını sizin için hazırladığımız listemizde bulabilirsiniz. İşte en iyi ingilizce öğrenme uygulamaları

1.Duolingo

Duolingo Yabancı Dil Öğrenme Uygulaması

Uygulama marketlerinde bulunan en iyi yabancı dil öğrenme programlarından biri olan Duolingo Android ve ios platformlarında toplam 300 milyon üzerinde indirilme rakamlarına ulaştı. Bununla beraber 2013’te en başarılı Android uygulama ünvanına da sahip olan Duolingo en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları listemizde ilk sırada yer alıyor.

Sesli,görsel ve yazım testlerinden oluşan uygulama devamlılık döngüsü ile kelime ve konu odaklı kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Aynı anda arkadaşlarınızın ilerlemesini de takip edebileceğiniz Duolingo kullanıcısını motive ederek sıkıcı sıradan uygulamalardan bu yönüyor ayrılıyor.

2. Voscreen

Voscreen İngilizce Ögrenme Uygulaması

Türk uygulama geliştiricilerinin elinden çıkan ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması Voscreen market indirme rakamları ile başarısını kanıtlıyor,yaklaşık 1 milyondan fazla kullanıcının İngilizce öğrenmek için faydalandığı bir uygulama. Web’de android ve ios işletim sistemlerinde hizmet veren program altyazılı yada altyazısız videolar izleterek İngilizcenizi ileriye götürmenize imkan sağlıyor. En iyi ingilizce uygulamaları listemizde tereddütsüz yer alacak bir uygulama diyebiliriz.

Filmler,diziler,çizgi filmler ve popüler video içeriklerinden oluşan zengin repertuarı sayesinde uygulama kullanıcıları sıkmadan İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor.

3. Memrise

Memrise Yabancı Dil Uygulaması

Google Play‘in en iyi uygulama ödülünü 2017 yılında hanesine yazdıran Memrise oyunlaştırma taktiğini kullanarak rakip yabancı dil öğrenme uygulamalarından farklı bir sistemle ingilizce öğretmeyi hedefliyor. Dünya genelinde yaklaşık 50 milyondan fazla indirme rakamları mevcut olan Memrise en popüler dil öğrenme uygulamaları arasında listemizde 3. sırada yer alıyor.

Bir hikaye ilerleyişi içerisinde yabancı dil öğreten Memrise, oyun oynayatarak dilinizi daha ileriye götürmenizi sağlıyor. Senaryoya göre bir ajan olarak görev aldığınız hikayede görevinizi ilerlettiğiniz sırada bir yandan da dilinizi geliştiriyorsunuz.

4. Quizlet

Quizlet Dil Öğrenme

Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında en kompleks olanı sayılabilecek Quizlet kullanarak arkadaşlarınız ile eş zamanlı yabancı dil çalışmaları yapabilirsiniz. 20 milyondan fazla kullanıcısı mevcut olan Quizlet 18 farklı dili öğrenmenize fırsat veriyor.

Çok fazla eğitim modu mevcut olan Quizlet’in öğren modu sayesinde katılmak istediğiniz sınavlara hazırlık yapabilir, Yaz modu kullanarak öğrendiğiniz kelimelerin hafızanızda ne kadar yer tuttuğunu test edebilirsiniz. Bununla beraber kelimelerin 18 farklı dilde söylenişini de sunan Quizlet son derece akılda kalıcı bir öğrenme modeli sunuyor.

5.Mondly

Mondly Yabancı Dil Uygulaması

Yabancı dil öğrenme uygulamaları listemizde en kapsamlı olan uygulamalardan birisi olan Mondly 33 farklı yabancı dili öğrenmenize imkan sağlıyor. 20 milyondan fazla kullanıcısı olan Mondly hem android hem de IOS marketlerden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi en popüler dillerle beraber Çekce, Fince, Hırvatça, Farsça ve Afrika Dilleri gibi diğerlerine göre daha az insanın konuştuğu dilleri Mondly ile öğrenebiliyorsunuz. Günlük hedefleri tamamlayarak hem gramer hem de kelime haznesi olarak kullanıcılarına fayda sağlayan Mondly en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri.

DÜNYANIN EN KİLOLU DOĞAN BEBEĞİ’Nİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

DMCA.com Protection Status

1 thought on “İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Ücretsiz Uygulama

  1. Dil öğrenmenin temeli kelime öğrenmek aslında. Uzun yıllar ingilizce öğrenmeye çalışırken keşfettiğim bir kelime ezberleme programı olan Blarma yı herkese tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın